Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Alkol'den kurtulabilirim

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile alkolden nasıl kurtulabilinir?
Alkol bağımlılığı, kişinin alkollü içkilere tutkunluk derecesinde bağlı olması ve düzenli olarak alkol tüketme ihtiyacı içerisinde olması olarak tanımlanır. Mora cihazlarıyla yapılan terapi yaklaşımına göre, aynı sigara bağımlılığında olduğu gibi alkol bağımlılığında da, vücutta, fazla alkol tüketmek kaynaklı negatif, sağlıksız frekans bilgisi mevcuttur. Alkol bağımlısı olan kişide alkol üzerinde yapılan frekans silmesi kişinin isteğini azaltmakta, dolayısıyla otomatik olarak aldığı alkol miktarı azalmakta ve kişinin alkolü tamamen bırakması böylelikle kolaylaşmaktadır. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre Mora cihazlarıyla yapılan terapi alkol bırakma konusunda yeterli olabilir ya da bilinen klasik yöntemlere entegre edilen bir destek terapisi olarak da sağlık profesyonellerince kullanılabilir. 

Terapiler 4 gün ara ile yapılır ve ardı ardına yapılan 3 seans ilk planda yeterlidir. Daha sonra destek olarak bir veya birden fazla seansın gerekip gerekmeyeceğine kişinin ilk 3 seans sonrası durumuna ve kişisel özelliklerine bakılarak karar verilir. 

Mora cihazlarıyla yapılan alkol bırakma terapilerinde kişinin klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve Mora cihazlarıyla yapılan terapinin de bu desteklerle birlikte verilmesi önemlidir. Alkol bağımlılığı kişinin ruhsal yapısı ile bire bir bağlıdır ve kişinin psikolojik yapılanması, uzun süreli izlem gerekliliğini göz ardı edilmemelidir. Dolayısıyla Mora cihazlarıyla yapılan alkol bırakma terapileriyle birlikte hastanın psikolojik durumunun da desteklenmesi için Mora Bach Çiçekleri, Mora Renk  ve S. Tuning terapileriyle seanslar desteklenir.

Mora cihazlarıyla yapılan alkolden kurtulma seansında neler olur?
Mora cihazlarıyla yapılabilecek terapilerden birisi de alkol üzerinden yapılacak frekans silme işlemidir. Ayrıca, kişinin ruhsal durumunu destekleyecek Mora Renk ve Mora Bach Çiçekleri terapileri de uygulanır. 

Mora cihazlarıyla yapılacak terapi uygulaması için özel odaya alınan kişi rahat bir koltukta oturur, vücudunun farklı yerlerine Mora cihazının elektrotları yerleştirilir. MORA cihazına silinecek frekans örneği olarak içilen alkol cinsi konulur. Seans, ortalama bir saat sürer. Kişi terapiden çok rahatlamış, sakinleşmiş ve dinginleşmiş olarak çıkıp evine gider. Bu terapi 4 gün ara ile en az 3 kez tekrar edilir. 

Kimi Mora Terapi Merkezlerinde uygulanan S. Tuning terapi sisteminin de Mora cihazlarıyla yapılan terapi öncesi, alkol bırakma seanslarına entegre edilmesi, kişinin zihinsel faaliyetinin sakinleştirilmesi konusunda son derece başarılı sonuçlar vermekte ve terapinin kişi üzerindeki etkinliğini arttırmaktadır. S. Tuning terapilerinde kişi oturduğu yerde kendisi için en uygun olduğu test edilmiş olan renkleri hem rengin kendisi (yani ışık) olarak, hem ses (renk frekanslarının duyulabilir alandaki oktavı) olarak hem de o rengin kablolarla iletilen homeopatik frekansı olarak alır. Uygulama kişinin oturduğu yerde 10-30 dakika arası sürer ve bu yapılan işlem kişide net bir gevşeme-sakinleşme hali yaratır ve Mora cihazlarıyla frekans silme işleminin kolaylıkla yapılabilmesine olanak verir.

Mora cihazlarıyla yapılan alkolden kurtulma terapisinden sonra neler olur?
Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansları sonrasında genel olarak alkol isteğinin azalması ve kişinin alkol alışkanlığından vazgeçme sürecinin kolay olması gözlemlenir. Kişide içsem de olur, içmesem de hissi oluşur. Alkol almadığında mutsuz olma hali ortadan kalkar. Bu sürecin kolaylığı ve süresi, kişinin bağımlılığının düzeyine ve psikolojik ve ruhsal ihtiyaç durumuna göre değişir. Kişinin ve ailesinin konuya yaklaşımı, Mora cihazlarıyla terapi yapan uzmanlarla yapılan işbirliği, alkolden kurtulma konusundaki kararlılığı ve istekliliği, kendi kişisel durumuna göre aldığı ek destek Mora Renk, Mora Bach Çiçekleri ve S. Tuning terapileri sorunla ilgili kesin sonuca ulaşılmasını kolaylaştırır.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı