Mora Terapi (Biorezonans) ile Bağışıklık Güçlendirme

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Mora Terapi (Biorezonans) ile Bağışıklık Güçlendirme

SAVUNMA SİSTEMİMİZ; BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Hastalıklara karşı savunma sistemiyle donatılan insan vücudu, kendi kendini iyileştirme gücüne sahiptir. Hastalığa yol açabilecek maddeler tarafından uyarılan vücutta bağışıklık sistemi devreye girer ve yabancı bir mikroorganizmayla karşılaştığında belirli hücreler bu maddelerden kurtulmak için mücadele etmeye başlar. Bağışıklık sistemi vücudu virüslere, mikroplara ve bakterilere karşı savunan hücre, protein ve organ ağından oluşur. Vücuda girmeye çalışan tüm maddeleri tanıma, ayrıştırma ve zararlı gördüklerini yok etme üzerine çalışan bağışıklık sistemi birbirine benzeyen maddeleri bile ayırabilme özelliğine sahiptir.

Bakteri, parazit, virüs gibi hastalığa neden olan her türlü organizma ve maddeye karşı savaşmak bağışıklık sisteminin görevidir. Vücuda zarar veren maddelerle mücadele etmek ve etkisiz hale getirmek için çalışan immün sistemi mikropların oluşturduğu zararlı kimyasal madde olan toksinlere karşı antikor üretir. Vücut tarafından üretilen ve doğal savunma mekanizması olan antikorlar zararlı maddelerle savaşarak vücudu koruma altına alır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Nelere Dikkat Edilmeli?
Bol su içmek
Düzenli Beslenme
Uyku Düzeni
Düzenli egzersiz

Vücut direncini artırıcı takviyeler  ( Yüksek Doz C vitamin Damardan Uygulama, Glutatyon Tedavisi Damardan Uygulama  ,Majör Ozon Tedavisi ,Dr.Schüssler Doku  Tuzları , vs.. )
Ancak hava kirliliği, dengesiz ve kötü beslenme, yoğun stres, mevsim değişiklikleri, sigara – alkol gibi bağımlılıklar, kimyasallar, genel hijyen kurallarının yerine getirilmemesi, aşırı kilo, bilinçsiz ilaç kullanımı, kalitesiz uyku gibi sebepler bağışıklık sistemini zayıflatabilmektedir.

Bağışıklık sistemi üzerine etkileri kanıtlanmış bazı yaşam tarzı değişikliklerine; bağımlılıklardan kurtulmak, ideal kiloyu korumak, düzenli egzersiz yapmak, düzenli uyku uyumak, stresten olabildiğince uzak yaşamak, sebze- meyve, protein ve sağlıklı yağlardan zengin dengeli bir beslenme davranışı edinmek gibi örnekler verebilmek mümkündür.

Beslenme açısından değerlendirildiğinde, bağışıklık sistemi için bağırsak sağlığını olumsuz etkileyecek ve sonucunda kilo olarak size geri dönebilecek davranışlardan kaçınmak önemlidir. Doğal olmayan şeker tüketimi mümkün olduğunca sınırlandırılmalıdır.
Mora Terapi (biyorezonans) kilo seanslarında bağırsak sağlığı her zaman ön planda tutulur ve iyileştirilmeye her zaman bağırsaklardan başlanmaktadır. Sağlıklı bağırsaklar güçlü bağışıklık sistemini de beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda bağımlılık terapileri ile sigara alkol gibi bağışıklık sisteminizi olumsuz etkileyen bağımlılıklarınızdan kurtularak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. 
 

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı