Sindirim sistemi hastalıkları

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Sindirim sistemi hastalıkları

Hazımsızlık, ishal, kabızlık, reflü, gastrit ve ülser gibi rahatsızlıkların yanı sıra iltihabi ve fonksiyonel bağırsak hastalığı, pankreatit, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları, Kist Hidatik ,Gluten Alerjisi, Laktoz İntoleransı, kanser türleri de sindirim sistemi hastalıklarından bazılarıdır.

Siroza bağlı hastalıklar hepatit B ve hepatit C ile oluşurken, şu anda obezitenin artmasıyla birlikte şeker hastalığı, karaciğer yağlanmasına bağlı sirozu ön plana çıkmıştır. Safra kesesi hastalıkları oldukça yaygın olarak görülen ve akut problemlere yol açabilen sorunlardır. Safra kesesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan taşlar, kesenin tıkanmasına yol açarak hem safra akımını engeller hem de kesenin iltihaplanmasına yol açar. Aynı zamanda safra kesesi taşları pankreatite de neden olabilir.

Bu hastalıkların tanılarının konup, tedaviye başlanması, dahiliye uzmanları tarafından yürütülür. Girişimsel radyoloji uygulamaları ve cerrahi operasyonlar gerektiğinde ise hastalar ilgili cerrahi ve dahili tıp birimlerine yönlendirilir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı