Hacamat (Kupa Tedavisi)

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Hacamat (Kupa Tedavisi)

Hacamat, deri altında birikmiş, bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkileyerek hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir.

Hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yollarından biri olan hacamat tedavisi ağrısız, acısız ve iş gücü kaybına yol açmayan bir tedavi metodudur.

“Hacamat” kelimesi Arapça “emmek, normal formuna getirmek” anlamlarını taşır. Hacamat uygun zaman dilimlerinde belli aralıklarla usulüne uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek vücuttan atılımı sağlanmış olur.

Hacamat tedavisi yaygın olarak sırt bölgesinden yapılmaktadır. Ayrıca vücutta bulunan akupunktur noktaları hacamat tedavisinin yapılabileceği noktalardır.

Hacamat tüm dünyada uygulanan bir tedavi metodudur. Hacamat, günümüzde cam kupalar veya vakum setleri yardımıyla yapılmaktadır. Çizme işlemi cilt tabakaları göz önünde bulundurularak hiç iz bırakmayan çok yüzeysel ince çizikler halinde bisturi ile uygulanır. Kullanılan tüm malzemenin, tek kullanımlık olmasına da çok dikkat edilmelidir.

Hacamat kronik hastalıklara karşı tedavi edici özelliğe sahip olduğu gibi hastalıklardan korunmak adına da yapılır.

Hastalık yapıcı etkenleri ve yaşlanmış hücreleri vücuttan uzaklaştırdığı için detoks etkisi vardır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırarak hastalıklardan korur.

Kanda birikmiş ağır metal ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Kan üretimi ile görevli organları uyarır, kan dolaşımını ve metabolizmayı düzenler. Kanı inceltir, akışkan hale getirir. Tüm vücudun temizlenmesini, yenilenmesini sağlayıp enerji verir.

Ağrıların giderilmesi ve ödem çözülmesinde etkilidir.

Migren, bel-boyun fıtıkları, eklem ağrıları, karaciğer sorunları, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıklar, unutkanlık, göz problemleri, kronik yorgunluk, tansiyon gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde başarıyla uygulanır.

Kalp pili takılı hastalara, panik atak geçirenlere, regl (adet) döneminde olanlara, organ nakli olanlara, düşük tansiyon hastalığı olanlara, pıhtılaşma zamanı düşük kimselere, kemoterapi görenlere, diyaliz hastalarına, hamile kadınlara hacamat yapılmaz.
 

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı