Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Hipertansiyon

Yüksek tansiyon (hipertansiyon), tüm dünyada ciddi olarak insan ve toplum sağlığını tehdit eden, kalp krizi, felç ve böbrek yetmezliği gibi ölümcül sonuçlara yol açan, tehlikeli ve yaygın bir hastalıktır. Kan basıncı ile kalp damar hastalıkları arasında yakın ilişki vardır. Kan basıncı ne kadar yüksekse kalp krizi, kalp yetmezliği, felç, göz ve böbrek hastalıkları gelişme riski de o kadar yüksektir.

Oluşturduğu şikayetler silik, oldukça az veya hiç yoktur. Bu yüzden “sessiz katil” olarak adlandırılır. Halsizlik, kulaklarda çınlama, burun kanaması, yorgunluk,  idrara çıkma, bacaklarda şişlik, baş ağrısı eşlik edebilir.

Hipertansiyonu olanların, yalnızca yarısı hastalıklarının farkındadır. Farkında olanların ancak yarısı ilaç kullanmakta, ilaç kullananların ise ancak yarısının tansiyonu kontrol altındadır. Yaşla, görülme sıklığı artar. Oysa yüksek tansiyon, tanı ve tedavisi kolay bir hastalıktır. Yüksek tansiyonun yol açtığı bir çok ölüm, erken tanı ve tedavi ile önlenebilir. Gerekli önlem alınmadığı ve tedavi uygulanmadığı takdirde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Dahiliye bölümünde; hipertansiyon hastalarınızın takip ve tedavisini yaptırıp, tansiyonunuzu kontrol altına aldırabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı