Meme Küçültme

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir?

“Redüksiyon mamoplasti” olarak da bilinen meme küçültme operasyonu, göğüslerdeki doku, fazla yağ ve deriyi çıkarmak için kullanılan bir işlemdir.

Göğüs Küçültme Estetiği

Meme küçültme veya küçültme mamoplastisi, yağ, meme dokusu ve deriyi alarak memelerin boyutunu küçülterek daha küçük, daha hafif ve daha sıkı hale getirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Ayrıca areolanın boyutunu da azaltabilir.
İri göğüslü kadınlar bu fazla kilolardan dolayı sırt ve boyun ağrıları, meme altında cilt tahrişleri ve solunum problemleri gibi sorunlar yaşayabilirler. Küçültme mamoplastisinin amacı, kadının daha küçük göğüslere ve vücudunun geri kalanıyla daha orantılı bir şekle sahip olmasını sağlamaktır.brand german remedies supplements
Meme hipertrofisi, memelerin hacminin normal oranlarının üzerine çıkması ile karakterize bir durum oluşmasını sağlar. Bu hipertrofiler ergenlik döneminde (memenin virjinal hipertrofisi) ortaya çıkabilir ve nedenleri kadın hormonlarına aşırı duyarlılığı içerir.
Genç kadınlarda cilt genellikle tonik olsa da bu patolojinin görünümü genellikle çatlaklara neden olur. Yetişkin kadınlarda, hipertrofi genellikle meme bağ dokusunu istila eden yağ dokusundaki artıştan kaynaklanır. Sonuç olarak meme genellikle büyüktür, serttir, çok elastik değildir ve eğimi risklidir. Bütün bu problemler küçültme mamoplasti ile çözülebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüslerin küçültülmesi ameliyatıdır. Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu, işlem kişiyi uykuda tutar ve ağrısız bir operasyon geçirmesini sağlar. Küçültme mamoplastisi için cerrah meme dokusunun ve cildinin bir kısmını çıkarır. Meme uçları kozmetik nedenlerle yer değiştirmek için yukarı hareket ettirilebilir.
En yaygın prosedürde cerrah, areola çevresinde (meme uçlarının etrafındaki karanlık alan), areoladan memenin altındaki kırışıklığa ve memenin alt kıvrımına kadar üç cerrahi kesim (kesik) yapar.
Fazla yağ, deri ve meme dokusu çıkarılır. Meme başı ve areola daha yüksek bir konuma taşınır. Areola genellikle küçülür. Cerrah, memeyi yeniden şekillendirmek için kesileri dikişlerle kapatır. Bazen meme ve koltuk altı bölgelerinin şeklini iyileştirmek için liposuction küçültme mamoplasti ile birleştirilir. Operasyon 2 ila 5 saat arasında sürebilir.


Meme Küçültme Kimlere Uygundur?

Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüslere sahip olan ve aşağıdaki gibi problemleri sonlandırmak isteyen kişiler içindir:
  • Ağrı kesici ilaç almalarına neden olan kronik sırt, boyun ve omuz ağrısı
  • Göğüslerin altında kronik deri döküntüsü veya tahrişi
  • Sinirlerde ağrı
  • Faaliyetlerin sınırlandırılması
  • Göğüslerinizin büyüklüğü ile ilgili düşük benlik saygısı
  • Uygun sutyen ve kıyafet bulmada zorluk

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı