Özel Fizyorad Fizik Tedavi Tıp Merkezi
  • Telefon : +90 258 264 03 04
  • E-Mail : info@fizyorad.com
Özel Fizyorad Fizik Tedavi Tıp Merkezi
ANLAŞMALIYIZ...

Bebeklerde Ultrason

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Fizik Tedavi Tıp Merkezi

Bebeklerde Ultrason

Yenidoğan detaylı ultrasonu (1. ay)
 
Yenidoğan dönemi, bebeğin ilk iki aylık dönemine verilen isimdir. Bu dönemin tam ortasına gelen birinci ayda, yenidoğan detaylı ultrasonografi incelemesi yapılmaya başlanmıştır.

Yapılan incelemeler;
Tüm Batın Ultrasonografisi: Karaciğer, böbrekler, pankreas, dalak, safra kesesi, sindirim sistemi ve mesanenin ultrasonografik olarak görüntülenmesi.

Transfontanel Kranial Ultrason: Bebeğin ön fontanelinden (bıngıldak) özel pediatri probu ile bebeğin beyin oluşumu, beyin yapılarının görünümü ve gerekirse ölçümlerinin elde edilmesi.

Kalça Ultrasonu:  Gelişimsel kalça displazisi (Kalça çıkığı) için tarama amaçlı yapılan inceleme ile her iki kalçada kalça çıkığı olup olmadığı araştırılmaktadır.

Tiroid Ultrasonu: Tiroid bezinin boyutu ve sonografik görünümü değerlendirilmektedir. Ender de olsa doğumsal tiroid bezi yokluğu, az çalışması gibi rahatsızlıklar araştırılır.

Sakral-Spinal Ultrason:​​​​​​​ Yenidoğan bebeğin omurgası, beli, omuriliği ve kuyruk sokumu ultrasonografi ile incelenir ve olası anormallikler aranır.

Erkek bebeklerde skrotal ultrason:​​​​​​​ Yumurtalıkların yeri değerlendirilerek inmemiş testis olup olmadığına bakılır.​​​​​​​