EMAR (MR)

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

EMAR (MR)

Günümüzde MR (Emar olarak da bilinen)  radyasyon içermeyen bir görüntüleme yöntemi olup vucutta  yumuşak dokuların incelenmesinde en etkili görüntüleme yöntemlerinden  biridir.
   
Emar (MR) Nasıl Çekilir? 
Önce  bir uzman doktor tarafından muayene edilmeniz ve sonrasında Emar çekilmeniz gerekir. Özel Fizyorad tıp merkezindeki  alanında uzman doktorlarımız bu konu da size yardımcı olacaktır.

Onam formu nedir ?
Çekim öncesinde  sizden  bir adet onam formu doldurmanız  istenir.Bu onam formunun amacı sizde var ise iç kulak implantları , kalp pilleri ,vücudunuza uygulanmış metalik implantlar vb. konularda sizden bilgi almak ve sizi olası EMAR çekiminin  olası risklerinden korumaktır.
 
EMAR’a nasıl girilir ?
Ayrıca EMAR cihazına girerken üzerinizde var ise  kredi kartları , yüzükler, küpeler ve kolyeler gibi tüm takıların çıkarlması da istenir.  

EMAR’a girerken kullandığınız ilaçlar bırakılır mı ?
Mevcut kullandığınız ilaçlara devam edebilirsiniz .

EMAR’a girerken aç olmak nezaman önemlidir ?
Özellikle batın EMAR çekimlerinde  sizden 6-8 saat aç kalmanız istenebilir.Bunun sebebi görüntülerin daha net olmasıyla ilişkilidir.

EMAR’a girerken damardan ilaç (kontrast madde) kullanılır mı ?
Emar çekimi esnasında bazı durumlarda görüntülerin daha net olması için ve çekilen  EMAR tetkikinin daha iyi sonuçlar vermesi için vücuda damardan ilaç ( kontrast madde) doktorunuzun da bilgisi dahilinde verilebilir.

EMAR çekim süresi ne kadardır ?
Emar çekim süresi istenen tetkike göre ,istenen bölgeye göre değişiklik gösterir. Çekim süresi  ortalama 3 ile 30 dakika arasında değişir.
 

 

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı