Fizyorad

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile kilolardan nasıl kurtulabilinir?

Mora cihazlarıyla yapılan terapi karbonhidrat grubu gıdalar üzerinden kullanıldığında, kişinin iştahı azalmakta ve böylelikle daha az yiyerek daha kolay doyabilmektedir. Kilolardan Kurtulma programında, kişinin beyaz un, şeker, nişasta, çikolata gibi kilo aldırıcı gıdaları tüketme miktarının kolaylıkla azaltılması ve bu gıdalara olan düşkünlüğünün giderilmesi sağlanır. Aynı zamanda kişiye önerilen kolay bir diyet programıyla da yeme alışkanlıklarının düzene girmesi ve daha sağlıklı yeme alışkanlığı geliştirmesi desteklenir. Böylelikle kilo verme çok kolaylıkla gerçekleşir. 

Mora cihazlarıyla yapılan terapinin kilo verme konusundaki başarısı sadece karbonhidrat vb. kilo yapıcı ve sağlıksız gıdalara karşı düşkünlüğü gidermesinden dolayı değildir. Bu terapinin yarattığı “enerjetik nötrlenme” durumu, vücudun kendisini birçok alanda toparlamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Mora cihazlarıyla yapılan işlemlerin metabolizma üzerindeki dengeleyici etkisi ile kişi çok daha kolay şekilde kilo verir. Mora cihazlarıyla yapılan frekans silme terapilerine ek olarak yapılan Mora Renk, Mora Bach Çiçekleri ve S. Tuning destek terapileri de kişinin duygu durumunun güçlendirilmesine ve kendisini duygusal olarak çok daha iyi hissetmesini sağlar.

Mora cihazlarıyla yapılan kilolardan kurtulma seansında neler olur?

Mora Terapisti, kişiden aldığı bilgilerin ışığında uygulanacak terapi konusunda bilgi verir. Kişi, Mora cihazlarıyla yapılacak terapi uygulaması için özel odaya alınır. 

Kilo verme terapilerinde Mora cihazlarıyla yapılan frekans silme işlemi öncelikle “kötü” karbonhidratlar üzerinden yapılır. Yani Mora cihazına silinecek frekans örneği olarak beyaz un, nişasta, şeker, çikolata ve benzeri gıdalar konulur. Kişi rahat bir koltukta oturur, vücudunun farklı yerlerine Mora cihazının elektrotları konulur. Seans bir saat civarı sürer. Mora cihazlarıyla yapılan seans sonunda kişi çok rahatlamış, sakinleşmiş ve dinginleşmiş hisseder. Seans bitiminde kişiye terapinin devamını sağlamak üzere göbek deliğinin üç parmak altına frekans taşıma özelliğine sahip, özel alaşımdan hazırlanmış Mora Çipi takılır ve terapi frekanslarını barındıran homeopatik sıvı verilir. 

Bu terapi 4 gün içinde tekrar edilir. Böylelikle kişi iştahını, uzun süreli olacak şekilde, 4 gün ara ile yapılan ilk iki seansta kontrol edebilir hale gelir. 

İştahın uzun süreli (hatta kalıcı) olarak azaltılabilmesi için Mora cihazlarıyla yapılan terapinin kişinin özelliklerine uygun şekilde kullanılması çok önemlidir. İştah çoğu zaman psikolojik durumla bire bir bağlantılıdır ve kişinin ruhsal özelliklerine göre Mora cihazlarıyla yapılan Bach Çiçekleri ya da Mora Renk terapileri veya S. Tuning terapisi gibi diğer terapi destekleriyle kilo verme seansları desteklenir. Özellikle ruhsal, psikolojik sıkıntılarla ilişkili olan kilo alma durumlarında S. Tuning terapi sisteminin Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile birlikte kullanılması etkinliğini belirgin olarak arttırır.

Mora cihazlarıyla yapılan kilolardan kurtulma terapisi sonrasında neler olur?

Mora cihazlarıyla yapılan terapinin ilk seansının hemen ardından kişi, yediklerinin çok çaba harcamadan azaldığını ve terapinin iştahını ve yeme ihtiyacını belirgin olarak azalttığını fark eder. Ancak asıl terapi etkinliği 2. seansın ardındaki günlerde ve sonrasındaki haftalarda ortaya çıkar. Seansların sonunda, kişi, Mora cihazlarıyla yapılan terapinin sonrasında artık ekmek, makarna, hamur işleri, tatlılar ya da çikolata gibi karbonhidratları eskisi gibi aramadığını, yeme ihtiyacının ortadan kalktığını belirgin bir biçimde fark eder. Bu gıdaları yediğinde de eskiye oranla çok daha az miktarının yeterli geldiğini ve hiç zorlanmadan yemeyi kesebildiğini fark eder. Bir anlamda diyet yapıyor hissi olmadan yediklerinin kendiliğinden azaldığına şahit olur. 

Ayrıca, doktorlarımız, Mora cihazlarıyla yapılan kilolardan kurtulma terapisi alan hastaların, terapiden bir iki hafta sonra, birbiriyle bağlantısız gibi görülen birçok sağlık probleminin azaldığını ya da ortadan kalktığını söylemektedirler. Kişilerin, şeker düşmelerinin azalması, migren ataklarının azalması, varsa menopoz şikayetlerinin azalması ve uykuların düzelme eğilimine girmesi Mora cihazlarıyla yapılan terapi sonrasında sık karşılaşılan diğer olumlu yan etkilerden bazılarıdır. Terapinin ikinci haftasından itibaren kişiler kendilerini hafiflemiş hissettiklerini, uykularının düzeldiğini, varsa vücut ağrılarının azaldığını ve duygusal olarak sakinleştiklerini söylemektedirler. 

Mora cihazlarıyla yapılan terapinin bu uygulama kısmı, kişinin fazla kullandığı ve fazla düşkün olduğu her türlü kendisine zararlı gıda için de kullanılabilir. Tuz, kahve, çay, alkol, tatlılar, çikolatalar, kola, şarküteri ürünleri vb. her türlü sağlıksız gıda üzerinden Mora cihazlarıyla frekans silme uygulaması yapılabilir. Mora cihazlarıyla yapılan gıda silme işlemi sonrasında kişi bu gıdalara karşı eskisi gibi istek duymadığını, bu gıdaları tüketse bile miktarı kolayca sınırlayabildiğini, kendini bu konuda hiç zorlanmadan kolaylıkla durdurabildiğini hisseder.

Mora Cihazlarıyla yapılan terapiler ile ağrılardan nasıl kurtulunabilinir?

Mora cihazlarıyla yapılan terapi yaklaşımına göre ağrılı bölge, sağlıklı durumundan farklı sinyaller veren bir alandır. Ağrılı bölgeden yayılan negatif sinyaller, Mora cihazlarıyla yapılan terapi yöntemiyle giderilir. Mora cihazları üzerinden vücuda sağlıklı sinyaller gönderilir, patolojik ya da uyumsuz sinyaller nötralize edilerek ağrı giderilir. Ağrı hissedilen bölgeden yayılan frekanslar normalden farklıdır ve bu frekansların temizlenmesi ile ağrı ortadan kaldırılabilir. Mora cihazlarıyla yapılan terapi ağrıya yol açan problemin iyileşmesini hızlandırır. Travmaya bağlı ağrılarda Mora cihazlarıyla yapılan terapi çok etkilidir ve çok daha hızlı sonuç alınabilir. Kronik ağrılarda ise ağrının geçirilmesi sistemin bir bütün olarak ele alınmasını ve sistemin üzerindeki olumsuzluğun giderilmesini gerektirir. Kronik ağrıların giderilmesinde, sorun çok iyi tanımlanmaya çalışılarak, belli bir süre farklı Mora cihazlarıyla yapılan terapi uygulamaları bir arada veya birbirinin peşi sıra uygulanır.

Mora cihazlarıyla yapılan ağrılardan kurtulma seansında neler olur?

Ağrıyı gidermeye yönelik olarak Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansı öncesinde, kişinin ağrı bölgelerini, ağrı şeklini, ağrı geçmişini, ağrı yoğunluğu ve sıklığını tanımlaması istenir. Konu uzmanı Mora Terapisti veya doktoru, kişiden aldığı bilgilerin ışığında uygulanacak ağrı programına karar verir. Kişi, terapi uygulamasının yapılacağı özel odaya alınır. Mora cihazının elektrotları başta ağrı bölgeleri olmak üzere vücudun çeşitli noktalarına bağlanır ve belirlenen ağrı programları aktive edilir. Seans esnasında genellikle rahatlama hali görülür, mevcut şikâyetlerde azalma hissedilir. Nadiren de olsa ağrı bölgesinde hafif karıncalanma, kaşınma hissedilebilinir.Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansında kişinin çok farklı ve yoğun bir şey duyumsaması durumu söz konusu değildir. Ağrıların giderilmesinde terapinin uygulama alanlarından biri olan Renk Terapileri yöntemi de uygulanır. Renk Terapisi vücuda her şekilde faydalı olduğu bilimsel olarak ispatlanmış renklerin frekans bilgisinin bir amplifikatör yardımıyla 1.000.000 kez yükseltilerek vücuttaki sağlıklı frekans bilgisinin arttırılması prensibine dayanır. Renk Terapileri, Mora cihazlarıyla yapılan terapi seanslarına destek olarak kullanılabildiği gibi, tek başına da kullanılabilir. Ayrıca kimi Mora Merkezlerinde uygulanan S.Tuning Terapileri de ağrıdan kurtulma seanslarında çok başarılı sonuçlara daha kısa zamanlarda ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

Mora cihazlarıyla yapılan ağrılardan kurtulma terapisi sonrasında neler olur?

Bütüncül bir yaklaşımla uygulanan Mora cihazlarıyla yapılan terapide her zaman olmamakla birlikte 1.veya 2. Seans sonunda ağrının tetiklenmesi beklenebilen bir durumdur. İlerleyen seansların sonrasında ise kişi kendini rahatlamış, daha enerjik hisseder ve ağrı şikâyetinde azalma olur. Akut ağrılı durumlarda (travmalar, spor yaralanmaları gibi) yani belli bir spesifik bölgede ve nedeni bilinen ağrılarda, Mora cihazlarıyla yapılan terapi çok daha hızlı sonuç alınmasını sağlar. Ancak uzun zamandır varlığını sürdüren ve nedenleri tam olarak bilinmeyen bir ağrı şikâyetinin geçmesi ise zaman alacaktır. Doku ve eklem yıpranmalarının ve yaşlanmanın neden olduğu yoğun dejenerasyonun, tahribatın yaşandığı durumlarda, kişinin kendini yenileme kapasitesine de bağlı olarak, ortalama 6-8 seans yapılan terapi uygulamaları sonrasında, ağrı sorunlarında kalıcı bir değişiklik başlar. Bu tür bir problemi olan kişinin kararlılıkla, Mora cihazlarıyla yapılan terapi seanslarını sürdürmesi kişinin terapi uzmanları ile işbirliği içinde olması, sorunla ilgili sonuca ulaşılmasını kolaylaştırır. Ağrı terapisi sırasında, Mora cihazlarıyla yapılan renk terapilerinin ve S.Tuning terapilerinin de kullanılması ağrıya neden olan temel sebep veya sebepleri ortadan kaldırmayı hızlandırır ve kolaylaştırır.

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile stresten nasıl kurtulabilinir?

Mora cihazlarıyla yapılan terapi bağımlılıklar ya da diğer birçok hastalıkta kullanılabileceği gibi duygu-durum problemleri yaşayan kişilerde de kullanılabilir. Yapılan işlem vücudun çevresine yaydığı bozulmuş elektromanyetik sinyalleri (frekansları) filtrelemek ve vücudun elektromanyetik titreşimlerini dengeleyerek düzeltmektir. Bu amaçla kullanılan Mora cihazlarıyla yapılan terapi programları yanında, Mora Homeopati Terapileri ve Mora Terapi içine entegre edilmiş Bach Çiçekleri Terapisi de kullanılır. 

Bach Çiçekleri Terapisi, ünlü İngiliz tıp doktoru Dr. Bach’ın, çiçeklerin iyileştirici özellikleri üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir. Bach Çiçekleri Dr. Bach tarafından geliştirilmiş olan ve tüm dünyada psikolojik problemler için kullanılan homeopatik kürlerdir. 38 farklı çiçek kürü, 38 tanımlanmış duygu-durum hali için kullanılır. MORA Terapi Bach Çiçekleri Terapisi çiçeklerin yaydıkları elektromanyetik frekansların kaydedilerek bilgisayar programları haline getirilmesi ile oluşturulmuştur. 38 farklı çiçek programının her birinin hangi tip stres ve psikolojik sorunlara iyi geldiği önceden tanımlanmıştır. Bach Çiçekleri Terapisi, kişinin günlük yaşamında hissettiği stresi ve kaygıları azaltmak, ani öfke nöbetlerini gidermek, sabırsızlık, kararsızlık, takıntılı olmak gibi çok farklı duygu durum bozukluklarını gidermek için kullanılır. Bu programların bir veya birkaçı bir arada kullanılarak, kişinin duygu durum bozuklukları çözüme kavuşturulur. Ayrıca Mora cihazlarıyla yapılan Renk Terapileri ve S.Tuning Terapileriyle desteklenen Bach Çiçekleri Terapi programı sonucun etkinliğini arttırmaktadır.

Mora cihazlarıyla yapılan stresten kurtulma seansında neler olur?

Samimi duygularla doldurulması istenen form ile birlikte kişi, uzman doktor ile yüz yüze görüşmeye alınır. Uzman Mora cihazları kullanıcısı terapist veya doktor, doldurulan formu inceledikten ve kişi ile görüştükten sonra hangi terapi programının ve hangi Bach Çiçeği programının kişi için en uygun kür olduğuna karar verir. Akabinde, kişi, Mora cihazlarıyla yapılacak terapinin uygulanacağı özel odaya alınır, rahat bir koltuğa oturtulur. Mora cihazının elektrodları Stresten Kurtulma seansına uygun olacak şekilde kişinin vücuduna bağlanır ve program başlatılır. Önce Mora cihazlarıyla yapılan frekans filtreleme, düzeltme terapileri başlatılır. Kişi bu sırada herhangi bir şey hissetmez, sadece bir rahatlama hali deneyimler. Seansın bu kısmı 15-30 dakika arası sürer. Daha sonra Bach Çiçekleri uygulamasına geçilir. Seçilen Bach çiçek programları Mora cihazı üzerinde kullanıma hazır hale getirilir ve 8 dakika içinde seçilmiş olan çiçeklerin frekansları, terapi yapılan kişiye aktarılır. Aynı zamanda, bu frekanslar, bir çip üzerinden geçirilir ve bu çip seans sonrasında kişinin göbeğinin 3 parmak altına yapıştırılmak suretiyle terapiye eklenir. Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansları arasında kalan zamanlarda bu çip kişide başlatılan enerjetik değişimi destekler. Kişinin şikayetine göre bir seferde en fazla 5 Bach Çiçeği seçilebilir. Kişi için uygun Bach Çiçeklerinin seçilip seçilmediği, terapinin etkinliği konusunda belirleyicidir. Kişi seansın herhangi bir aşamasında ağrı, acı gibi herhangi bir fiziksel etki hissetmez.

Mora cihazlarıyla yapılan stresten kurtulma seansı sonrasında neler olur?

Kronik problemi olan kişilerde iyileşme belirtileri yaklaşık 1 ay içinde kendini gösterir. Terapi sonrasında kişinin duygu durum bozukluğu yavaş yavaş düzelmeye başlar. Kendini birçok açıdan daha rahat ve çok daha az stresli hissetmeye başlar. Hayata ve karşılaşılan durumlara daha pozitif yaklaşımlar gösterir. Yapılan klinik uygulamalardan sonra yaşanan gelişmeler ve elde edilen geri dönüşler şaşırtıcı derecede olumludur. Örneğin sabahları kaygı içinde uyandığını söyleyen kişiler, güne rahat bir uykunun ardından kaygı hissetmeden başladıklarını belirtmektedir. 20 yıl öncesinde yaşanan olaylar kafamı çok meşgul ediyor diyen bir kişi, terapiden sonra “geçmişi geçmişte bıraktım, bu günü yaşamaya başladım” demektedir. Başkalarının problemlerini düşünmekten, kendi problemlerime yeterince zaman ayıramıyorum diyen bir kişi, terapiden sonra artık hem kendime hem de başkalarının problemlerine yeterince zaman ayırabildiğini ifade etmektedir. Ödevlerini sürekli ertelediği için yetiştiremeyen bir öğrenci, ödevlerini zamanında yapmaya başladığını söylemektedir.

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile alerjiden nasıl kurtulabilinir?

En sık görülen alerjenler polenler, toz akarları, küf mantarları, kedi-köpek tüyleri, beslenmede ana olarak kullanılan buğday, süt, yumurta vb. gıdalar, ağır metaller ve ilaçlardır.

Alerjinin yarattığı semptomlar kişiden kişiye değişir. Reaktif bronşit, geçmeyen öksürük, sık tekrarlayan enfeksiyonlar, astım, kronik sinüzit, tekrarlayan orta kulak enfeksiyonları, saman nezlesi, ciltte değişik tipte egzamalar, sivilceler vb. Bunlara ilaveten; Mora cihazlarıyla yapılan terapi doktorlarının bütünsel yaklaşım tecrübelerine göre; kronik yorgunluk, genel bağışıklık sisteminin düşük olması, sık enfeksiyonlar, spastik kolit ve benzeri bağırsak problemleri, kilo problemi, kilo verememe problemi, vücutta yaygın ödem veya sebepsiz duygu durum değişikliklerinin de alerjilerle ilişkili olabildiği yönündedir.

Klasik tıpta alerji çoğu zaman tedavi edilemez bir durumdur. Var olan tedavi yöntemleri ya ilaçlarla alerjik durumu baskı altına almak ya da yıllar suren aşı tedavileriyle alerjinin şiddetini azaltmak yönündedir. Mora cihazlarıyla yapılan terapiyi ortaya çıkaran tamamlayıcı tıp kültürü ise alerjiyi bir sonuç olarak görür ve alerjiye neden olan asıl sebebi bulup onu ortadan kaldırmaya yönelir. Mora cihazlarıyla yapılan terapi yöntemine göre alerji, vücudun üzerindeki toksik yükün artması ve sistemin bu yükü kaldıramaması ve reaktif hale geçmesi olarak algılanır. Alerjiden Kurtulma Terapilerinde, kişinin öncelikle hangi alerji yapıcı maddelere karşı alerjisi olduğu tespit edilmekte ve yapılan terapilerle alerji yapıcı maddelerin vücutta oluşturduğu yük ortadan kaldırılmaktadır. 

Mora cihazlarıyla yapılan Alerjiden Kurtulma Terapileri sırasında sadece kişinin vücudundaki alerjen madde kaynaklı yük değil, aynı zamanda ağır metal yükü ve elektromanyetik yük gibi diğer toksik yükler de temizlenir. Mora cihazlarıyla yapılan terapilerin prensibine göre her maddenin bir elektromanyetik frekans bilgisi-izi vardır. Ve alerjik hastalıklara sahip kişilerin vücutlarıyla alerjik maddeler arasında patolojik bir ilişki oluşmuştur. Aynı zamanda bu patolojik durumu vücutta sağlıksız frekans bilgisinin birikmesi olarak da tanımlayabiliriz. Bu da bağışıklık sistemi üzerinde yük oluşturur. Mora cihazlarıyla alerjiden kurtulma seanslarında yapılan işlem, kişi ile alerjik maddeler arasında oluşmuş olan patolojik ilişkinin değiştirilmesi ve çok basit ifadeyle alerjen madde frekanslarının vücut üzerinde bıraktığı izlerin silinmesi ve kişinin vücudundan uzaklaştırılmasıdır. Böylelikle kişinin vücudunda birikmiş alerjen yük temizlenmiş olur. Kişinin vücudu kalıcı bir şekilde, doğal, sağlıklı durumuna döner. Dolayısıyla kişinin alerji kaynaklı şikâyetleri ortadan kalkar veya çok azalır. Alerjiden Kurtulma seanslarının sonunda kişinin sadece alerjen maddelerle olan patolojik ilişkisi değişmez aynı zamanda vücudun pek çok alanda kendisini toparlaması ve daha sağlıklı olması sağlanır. Mora cihazlarıyla yapılan terapi frekans silme seanslarıyla birlikte yapılan Mora Renk ve S. Tuning vücudu sağlıklı frekans bilgisiyle güçlendirme terapileri de, kişinin bu süreci hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamasına yardımcı olur

Mora cihazlarıyla yapılan alerjiden kurtulma seanslarında neler olur?

Hasta değerlendirilmeye tabi tutulduktan sonra minimum kaç seans yapılması, seans aralıklarının sıklığı, terapiye yönelik yapması gerekenler vs. konularında Mora cihazı kullanıcısı uzman doktor tarafından bilgilendirilir. 

Kişi, Mora cihazlarıyla yapılan terapi uygulaması için özel odaya alınır. Rahat bir koltukta oturur, vücudunun farklı yerlerine Mora cihazının elektrotları yerleştirilir. MORA cihazına silinecek frekans örnekleri ve kişiden alınan vücut sıvıları konur. Uygulanacak programlara göre seans süresi 30 ile 60 dakika arasında değişir. Kişi terapi sırasında genellikle rahatlama ve sakinleşme hisseder. 

Seans bitiminde kişiye terapinin devamını sağlamak üzere göbek deliğinin üç parmak altına frekans taşıma özelliğine sahip, özel alaşımdan hazırlanmış Mora Çipi takılır ve terapi frekanslarını barındıran homeopatik sıvı verilir. 

Mora cihazlarıyla yapılan terapinin süresi minimum 6 seanstır. Seans sayısı, alerjinin kişide oluşturduğu kronik yapıya bağlı olarak 20 seansa kadar çıkabilir. Terapinin ne sıklıkta yapılacağı Mora cihazı kullanıcısı doktor tarafından belirlenmekle birlikte yaklaşık haftada birdir. Terapi sırasında herhangi bir diyet programına kişinin tabi tutulup tutulmayacağı konusunda da kişi mutlaka bilgilendirilmektedir.

Mora cihazlarıyla yapılan alerjiden kurtulma terapileri sonrasında neler olur?

Devam eden seanslarda görülen etki, tüm semptomların hafiflemesinden, kişinin varsa ilaç kullanımının azalmasına veya tamamen ilaç kullanmaksızın alerjinin tam ve kalıcı olarak ortadan kalkmasına kadar değişebilen bir etki skalasındadır. Kişi hafiflediğini ve daha enerjetik olduğunu hisseder. 

Mora cihazlarıyla yapılan Alerjiden Kurtulma terapilerinin sonunda kişinin sadece alerjen maddelerle olan patolojik ilişkisi düzelir ve vücudun pek çok alanda kendisini toparlaması ve daha sağlıklı olması sağlanır. 

Genel olarak çocuklardaki alerji problemlerinde Mora cihazlarıyla yapılan Alerjiden Kurtulma terapileri hem çok etkilidir hem de daha kısa sürede sonuç alınır. İlerleyen yaşlarda kişinin vücudundaki toksik yük daha fazla olduğundan terapi süreci daha uzundur. Yine de Mora cihazlarıyla yapılan Alerjiden Kurtulma Seansları, alerjilerin hafiflemesini ve ilaç kullanımının azalmasını, semptomların kişinin hayat kalitesini etkilemeyecek şekilde çok hafiflemesini sağlayabilir veya alerjinin kalıcı ve tam olarak ortadan kalkmasını başarabilir.

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile sigaradan nasıl kurtulabilinir?

Mora cihazlarıyla yapılan işlem, içtiğiniz sigaradan alınan elektromanyetik titreşimlerin vücuttan silinmesi işlemidir. Mora cihazları bu işlemi, kişinin içtiği son sigaradan aldığı frekans bilgisini vücuda ters çevirip vermesiyle yapar. Bu da ayna görüntüsünde, yani birbirinin tersi olan iki itreşimin birbirini yok edeceği bilgisiyle örtüşmektedir. Dolayısıyla Mora cihazlarıyla yapılan terapi, bağımlılık yapan maddenin vücuttan atılmasına ve o maddeye karşı ilginin belirgin biçimde azalmasına neden olur.
Mora cihazlarıyla yapılan terapinin hemen sonrasında sigara içme isteği kalıcı olarak azalır. Terapi sonrası, sigara eskisi gibi zevk vermez hale gelir. Yapılan işlem, bir yandan da tütünün içerisinde bulunan ve vücutta birikmiş olan zehirli ve toksik maddelerin vücuttan hızla atılmasını sağlar. Mora cihazlarıyla yapılan bu işlem, sigarayı bırakmak için iyi bir destektir.

Seansın başarılı olabilmesi için, kişinin seans öncesi hazırlıklarını tam ve eksiksiz yapması, seans sonrasında uzman Mora Terapistleri ve doktorların verdiği kurallara harfiyen uyması, terapinin etkinliği açısından çok önemlidir. Ayrıca kişinin sigarayı bırakmaya hazır olması da terapinin başarı oranlarını çok yükseklere çıkarmaktadır. 

Sigaradan kurtulmak için genellikle tek seans yeterlidir. Kişinin zorlandığı durumlarda destek terapisi uygulanır. Ayrıca Mora cihazlarıyla yapılan Renk Terapisi de destek veya ana seans sırasında kullanıldığında başarı ve etkinlik oranı çok artmaktadır. Kimi  merkezlerde Mora cihazlarıyla yapılan Sigaradan Kurtulma seansı öncesinde uygulanan S. Tuning Terapisi, kişiyi sakinleştirerek elektromanyetik bilgi temizliğini kolaylaştırmakta ve böylelikle terapiyi daha etkin ve başarılı hale getirmektedir.

Mora cihazlarıyla yapılan sigaradan kurtulma seansında neler olur?

Mora cihazlarıyla yapılan Sigaradan Kurtulma seansında kişinin içtiği sigara veya sigaraların elektromanyetik frekans bilgisi kullanıldığından, seans öncesinde kişiden iki adet sigarayı yarım olarak içip, özel cam tüplere koyması istenir. Ayrıca, kişi, bağımlılık durumu ve anamnezi alınmak üzere hazırlanmış hasta formunu doldurur. Akabinde, kişi, Mora cihazıyla yapılacak terapinin uygulanacağı özel odaya alınır, rahat bir koltuğa oturtulur. Mora cihazının elektrotları uygun şekilde kişinin vücuduna bağlanır. Özel cam tüplere konulan sigara örnekleri de cihazın ilgili bölümlerine yerleştirilir. Mora cihazlarını kullanan uzman terapistler veya doktorlar kişiyi seans ve sonrasıyla ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirirler. 

Mora cihazlarıyla yapılan Sigaradan kurtulma seansı 50 dakika civarı sürer ve seans sırasında kişi genellikle hiçbir şey hissetmez sadece rahatlama, sakinlik ve uyku hali içerisinde olur. Genellikle, kişiler bu sürenin keyif içerisinde geçtiğinden bahsederler. Seans bitiminde kişiye terapinin devamını sağlamak üzere göbek deliğinin üç parmak altına frekans taşıma özelliğine sahip, özel alaşımdan hazırlanmış Mora Çipi takılır ve terapi frekanslarını barındıran homeopatik sıvı verilir. Seansın hemen sonrasında ise, seans sonrasında yapılacaklarla ilgili verilen sözel bilgiler kişiye yazılı olarak verilir ve kişi Mora Terapi Merkezinden ayrılır. 

Kişinin bu terapiye yanıtının nasıl olacağını, hemen terapi sonrasında, kişi Mora Terapi Merkezinden ayrılırken görmek mümkün değildir. Dolayısıyla Mora cihazlarıyla yapılan Sigaradan Kurtulma Seansı sonrasında kişinin izleminin iyi yapılması çok önemlidir. Kişinin sigaradan tam olarak kurtulduğuna emin oluncaya kadar Mora Terapi Merkezi ile kontağı devam eder ve kendisine gereken destekler verilir. Kişinin Mora Terapi Merkezine kendisi arandığı zaman tam, eksiksiz ve doğru geri bildirim vermesi ve Mora Terapi Merkezinden yardım alma isteği sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasında çok büyük bir öneme sahiptir.

Mora cihazlarıyla yapılan alkolden kurtulma terapisinden sonra neler olur?

Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansları sonrasında genel olarak alkol isteğinin azalması ve kişinin alkol alışkanlığından vazgeçme sürecinin kolay olması gözlemlenir. Kişide içsem de olur, içmesem de hissi oluşur. Alkol almadığında mutsuz olma hali ortadan kalkar. Bu sürecin kolaylığı ve süresi, kişinin bağımlılığının düzeyine ve psikolojik ve ruhsal ihtiyaç durumuna göre değişir. Kişinin ve ailesinin konuya yaklaşımı, Mora cihazlarıyla terapi yapan uzmanlarla yapılan işbirliği, alkolden kurtulma konusundaki kararlılığı ve istekliliği, kendi kişisel durumuna göre aldığı ek destek Mora Renk, Mora Bach Çiçekleri ve S. Tuning terapileri sorunla ilgili kesin sonuca ulaşılmasını kolaylaştırır.

Biorezonans ile Sigara Bırakma

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile alkolden nasıl kurtulabilinir?

Alkol bağımlılığı, kişinin alkollü içkilere tutkunluk derecesinde bağlı olması ve düzenli olarak alkol tüketme ihtiyacı içerisinde olması olarak tanımlanır. Mora cihazlarıyla yapılan terapi yaklaşımına göre, aynı sigara bağımlılığında olduğu gibi alkol bağımlılığında da, vücutta, fazla alkol tüketmek kaynaklı negatif, sağlıksız frekans bilgisi mevcuttur. Alkol bağımlısı olan kişide alkol üzerinde yapılan frekans silmesi kişinin isteğini azaltmakta, dolayısıyla otomatik olarak aldığı alkol miktarı azalmakta ve kişinin alkolü tamamen bırakması böylelikle kolaylaşmaktadır. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre Mora cihazlarıyla yapılan terapi alkol bırakma konusunda yeterli olabilir ya da bilinen klasik yöntemlere entegre edilen bir destek terapisi olarak da sağlık profesyonellerince kullanılabilir. 

Terapiler 4 gün ara ile yapılır ve ardı ardına yapılan 3 seans ilk planda yeterlidir. Daha sonra destek olarak bir veya birden fazla seansın gerekip gerekmeyeceğine kişinin ilk 3 seans sonrası durumuna ve kişisel özelliklerine bakılarak karar verilir. 

Mora cihazlarıyla yapılan alkol bırakma terapilerinde kişinin klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve Mora cihazlarıyla yapılan terapinin de bu desteklerle birlikte verilmesi önemlidir. Alkol bağımlılığı kişinin ruhsal yapısı ile bire bir bağlıdır ve kişinin psikolojik yapılanması, uzun süreli izlem gerekliliğini göz ardı edilmemelidir. Dolayısıyla Mora cihazlarıyla yapılan alkol bırakma terapileriyle birlikte hastanın psikolojik durumunun da desteklenmesi için Mora Bach Çiçekleri, Mora Renk  ve S. Tuning terapileriyle seanslar desteklenir.

Mora cihazlarıyla yapılan alkolden kurtulma seansında neler olur?

Mora cihazlarıyla yapılabilecek terapilerden birisi de alkol üzerinden yapılacak frekans silme işlemidir. Ayrıca, kişinin ruhsal durumunu destekleyecek Mora Renk ve Mora Bach Çiçekleri terapileri de uygulanır. 

Mora cihazlarıyla yapılacak terapi uygulaması için özel odaya alınan kişi rahat bir koltukta oturur, vücudunun farklı yerlerine Mora cihazının elektrotları yerleştirilir. MORA cihazına silinecek frekans örneği olarak içilen alkol cinsi konulur. Seans, ortalama bir saat sürer. Kişi terapiden çok rahatlamış, sakinleşmiş ve dinginleşmiş olarak çıkıp evine gider. Bu terapi 4 gün ara ile en az 3 kez tekrar edilir. 

Kimi Mora Terapi Merkezlerinde uygulanan S. Tuning terapi sisteminin de Mora cihazlarıyla yapılan terapi öncesi, alkol bırakma seanslarına entegre edilmesi, kişinin zihinsel faaliyetinin sakinleştirilmesi konusunda son derece başarılı sonuçlar vermekte ve terapinin kişi üzerindeki etkinliğini arttırmaktadır. S. Tuning terapilerinde kişi oturduğu yerde kendisi için en uygun olduğu test edilmiş olan renkleri hem rengin kendisi (yani ışık) olarak, hem ses (renk frekanslarının duyulabilir alandaki oktavı) olarak hem de o rengin kablolarla iletilen homeopatik frekansı olarak alır. Uygulama kişinin oturduğu yerde 10-30 dakika arası sürer ve bu yapılan işlem kişide net bir gevşeme-sakinleşme hali yaratır ve Mora cihazlarıyla frekans silme işleminin kolaylıkla yapılabilmesine olanak verir.

Mora cihazlarıyla yapılan alkolden kurtulma terapisinden sonra neler olur?

Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansları sonrasında genel olarak alkol isteğinin azalması ve kişinin alkol alışkanlığından vazgeçme sürecinin kolay olması gözlemlenir. Kişide içsem de olur, içmesem de hissi oluşur. Alkol almadığında mutsuz olma hali ortadan kalkar. Bu sürecin kolaylığı ve süresi, kişinin bağımlılığının düzeyine ve psikolojik ve ruhsal ihtiyaç durumuna göre değişir. Kişinin ve ailesinin konuya yaklaşımı, Mora cihazlarıyla terapi yapan uzmanlarla yapılan işbirliği, alkolden kurtulma konusundaki kararlılığı ve istekliliği, kendi kişisel durumuna göre aldığı ek destek Mora Renk, Mora Bach Çiçekleri ve S. Tuning terapileri sorunla ilgili kesin sonuca ulaşılmasını kolaylaştırır.