Liposuction

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction, Vücudun farklı bölgelerinde biriken yağın bir cerrahi prosedür ile alınması işlemidir. Liposuction hiçbir zaman obeziteye karşı bir tedavi olduğu düşünülmemeli, daha çok fazla yağ dokusunun uzaklaştırılarak vücudun şekillendirilmesi ve hatta bazen gerekli olabilecek bölgelere bir kısmının yeniden enjekte edilmesi için bir teknik olduğu düşünülmelidir.
iposuction müdahalesi duruma göre lokal, epidural, genel anestezi altında yapılır. Bir ile iki saat arasında sürer. Bu süre içinde çok fazla sıvı kaybedilir, bu da damardan verilen sıvılarla takviyeyi gerekli kılar.
Müdahaleden sonra ödem oluşumunu önlemek, iltihaplanma, ağrı ve kanamayı kontrol altına almak için iki ila üç gün hastanede kalınması gerekir. Liposuction sonrası ameliyat edilen bölgelere sıvıların atılmasını kolaylaştırmak için dren konulur. Aynı şekilde, cildin yeni kontura uyum sağlamasına yardımcı olmak için, tedavi edilen bölgeye iki veya üç hafta kalıcı olarak giyilmesi gereken bir kompresyon bandajı uygulanır. 

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat için bir kanül ve liposuction aleti ismi verilen özel makineler kullanılır. Ameliyat ekibi vücudunuzun ameliyat edilecek bölgelerini hazırlar. Genel veya lokal anestezi yapılır. Deride küçük bir kesi ile çalışılacak bölgelere deri altına uyuşturma sıvısı enjekte edilir. Daha sonra solüsyondaki ilaç etkisini gösterir. Serbest kalan yağ, bir emme borusu aracılığıyla emilir. Büyük bir emme pompası veya şırınga emme işlemini sağlar.
Geniş alanları tedavi etmek için birden fazla cilt delinmesi gerekebilir. Cerrah, en iyi silueti elde etmek için tedavi edilecek bölgelere birkaç farklı yönden yaklaşabilir. Yağ alındıktan sonra, ameliyattan sonraki ilk günlerde biriken kan ve sıvıyı uzaklaştırmak için zaten boş olan bölgelere küçük drenaj tüpleri yerleştirilebilir.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Mutlaka uzman bir doktora danışarak onların fikrini almalısınız ve liposuction uygulamasının bir kilo verme yöntemi olmadığını bilmelisiniz. Obezite probleminiz varsa obezite tedaviniz için belirli bir doktora danışmalısınız, öncelikle kontrollü bir diyet ve spor programı ile kilo probleminizden kurtulmanız daha uygun olacaktır.
Liposuction, sağlık sorunu olmayan, hamile olmayan veya doğum yapmamış her bireye uygulanabilir. Kalp, şeker vb. gibi sistemik sağlık hastalıklarından muzdarip olanlar için risk faktörlerini belirlemek adına bazı testler yapılmalı ve tehlike oluşturabilecek durumlarda gerekli önlemler alınmalıdır.
Yaş, liposuction için bir engel olmamasına rağmen, cildin elastikiyetini yaşa bağlı olarak kaybettiği için bazı yaşlı hastalarda uygulanması önerilmez. Aynı şekilde, ameliyat sırasında (anestezi) ve ameliyat sonrası verilen bazı ilaçlara alerjisi olan kişiler de bu ameliyatı olamazlar. Hem invaziv hem de non-invazivliposculpture yaptırmak için doğumu beklemek zorunda olan hamileler için de geçerli olmadığı gibi emzirme dönemini bitirmiş olmaları da önerilir.


 

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı