Kaş Kaldırma Operasyonu

Ürün Kategorileri

Özel Fizyorad Cerrahi Tıp Merkezi

Kaş Kaldırma Operasyonu

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU
Kaşlar yüz ifademizi belirleyen en önemli unsurlardandır. Aşağı doğru sarkmış kaşlar genellikle yorgun, üzgün ya da yaşlı bir ifade verir.
Yaş, genetik faktörler, kilo alıp verme, bazı hastalıklar (yüz felci, tümörler, vb.) gibi nedenlerle kaşlar aşağıya sarkabilir. Bazı durumlarda kaşlarda sarkma ileri boyutlara vararak hastanın görüşünü engelleyebilir.
Kaş kaldırma operasyonuyla yüze yeniden genç ve enerjik bir ifade kazandırılır.Kaş kaldırma için değişik cerrahi teknikler vardır. Bu hastaya göre belirlenir. En çok uygulananı saçlı deri arasından kesi ile gerçekleştirilendir. Operasyon, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesiden içeri girilerek, kaşların altındaki dokular yukarıya doğru asılır. Yaklaşık 1 saat süren ameliyattan hemen sonra kişi günlük hayatına geri dönebilir. Dikişler bir hafta sonra alınır. 4-5 gün süresince alın ve göz çevresinde şişlik ve hafif ağrı olabilir. Çok nadir olarak kaş kenarlarında his kaybı oluşabilir ancak bu durum birkaç hafta içinde ortadan kalkar. Kesi saçlı deri içinden yapıldığı için izler görünmez. Operasyonun gerçek sonucu yaklaşık üç ay içinde görülmeye başlanır.

 

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi
X
Bize yazın, çevrimiçiyiz!
WhasApp Destek Hattı